Wytwórnia Konstrukcji Kompozytowych "PAPIOREK" Sp. z o.o.

Firma „Wytwórnia Konstrukcji Kompozytowych „PAPIOREK” sp. z o.o. powstała w 2001 roku jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie branży lotniczej na wyspecjalizowane usługi produkcyjne w zakresie wytwarzania elementów kompozytowych do sprzętu latającego.
Zlokalizowana jest na terenie kompleksu produkcyjnego w Jasienicy koło Bielska-Białej. 
Specjalizuje się w projektowaniu, opracowywaniu technologii i wytwarzaniu kompozytowych elementów samolotów, motoszybowców i szybowców. Dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą inżynieryjną oraz doświadczoną załogą produkcyjną.


Informujemy, iż zakończone zostało poszukiwanie podwykonawcy do projektu "Elektryczny zespół napędowy statku powietrznego o podwyższonej niezawodności" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu "INNOLOT - innowacyjne lotnictwo". 
Jako podwykonawca wytypowany został Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL.


Wytwórnia Konstrukcji Kompozytowych "PAPIOREK" Sp. z o.o. poszukuje podwykonawcy, 
któremu zlecone zostanie wykonanie elektrycznego systemu napędowego w ramach programu "INNOLOT - innowacyjne lotnictwo". 
Szczegóły zapytania ofertowego znajdziecie Państwo tutaj.


Spółka realizuje projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego "Opracowanie i wdrożenie do produkcji rodziny samolotów rolniczych Kruk".